Ako optimalizovať a zvýšiť vašu úroveň bývania?

Naše staré mamy a starí otcovia zažívajú v dnešnej dobe neľahkú finančnú a tým aj životnú situáciu, keď musia obracať každé euro aspoň trikrát. Je jasné, že výdavky na bývanie sú jedna z najväčších položiek v ich „účtovníctve“ a často hovoríme aj o viac ako polovici dôchodku. Poznám túto situáciu aj z vlastnej rodiny. Aktuálne riešim predaj priveľkého bytu mojich starých rodičov práve kvôli zníženiu ich nákladov na bývanie. Myslím, že je viac ako na mieste poradiť aj Vám, milí dôchodcovia, a odbremeniť Vás od starostí.

 

Svet nehnuteľností je dnes veľmi rozmanitý, ponúka rôzne možnosti inovácií. Mladý človek sa vie ľahšie zorientovať, je flexibilnejší čo sa týka zmeny ako takej. Veľa mladých ľudí a mladých rodín vystrieda za život niekoľko nehnuteľností. Často rokmi putujú z malého bytu postupne do veľkého alebo do rodinného domu so záhradkou. Vidím vo svojom okolí, že zmeny okolo nás sa v dnešnej dobe dejú prirýchlo. Ste to práve Vy, naši starí rodičia, ktorí čelíte náročnej situácii súvisiacej s vašimi výdavkami na bývanie a bohužiaľ nemáte také široké možnosti poznať nové riešenia, ktoré vám vedia uľahčiť vaše dôchodkové roky. Riešení ako vám pomôcť poznáme dnes už niekoľko a najefektívnejšou cestou je ich kombinácia.

 
Jedným z riešení je predaj priveľkého bytu alebo domu a súčasne kúpa menšieho, ktorý vám poskytne dostatok pohodlia a pritom účty na bývanie nebudú také vysoké ako predtým. Dôchodca, ktorý dnes žije sám a presťahuje sa zo 4-izbového bytu do menšieho 2-izbového, vie ušetriť mesačne až 150 eur na bývaní. Pri dnešných 350 eurových dôchodkoch je to lákavá a hlavne príjemná zmena.
 
Ďalšie možné riešenie je zmena miesta bydliska. Veľkému množstvu z vás pomáhame predať nehnuteľnosť v Bratislave, kde náklady na bývanie sú celoslovensky najvyššie. Následne sa sťahujete mimo Bratislavy, väčšinou bližšie k vašim rodinám a vnúčatám. Samozrejme spomeňme, že v oboch prípadoch zostávate aj s určitým priamym finančným ziskom, ktorý vám uľahčí najbližšie roky života.
 
K vyššie spomenutým zmenám pridajme aj rýchly vývoj technológií a celú škálu noviniek v oblasti bývania. Dnešný štandard už rieši náklady na vodu či teplo. Spotrebiče, ktoré šetria spotrebu vody nie sú výnimka, a tak umývačka riadu a pračka energetickej triedy A+++ môžu veselo pracovať vo vašich domácnostiach. Okrem vody viete v zimných mesiacoch efektívne ušetriť aj na kúrení. Našťastie sa už veľa starších bytových domov pýši vonkajším zateplením a novými plastovými oknami, aby sa zabránilo úniku tepla. Výhodné je aj podlahové kúrenie, či obľúbený krb, ktoré tiež pomáhajú šetriť náklady.
 
Možnosti riešenia už sú na svete a sú dostupné, aj keď rozumiem, že taká veľká zmena nie je jednoduchá. Som však presvedčená, že je takmer 100% účinná. Keďže sme odborníci vo svete realít, nevieme vás odbremeniť od všetkých vašich starostí, ale znížiť vaše náklady na bývanie vieme. Vieme vypočuť vaše potreby, pomôcť vám prekonať strach z nového a neznámeho a tiež vieme poradiť, čo bude vyhovovať vašim potrebám. Čo je najdôležitejšie, vieme sprostredkovať seriózne a spoľahlivé služby od A po Z.

Rodinný dom v BA IV, mesačné náklady 340,-€.
Náklady na rekonštrukciu 60.000,-€.
Predajná cena 270.000,-€.

2izbový byt v BAII, mesačné náklady 96,-€.
Kúpna cena 110.000,-€.